Spoločenské hry - prežitok minulosti?

Autor: Michala Janošková | 15.1.2013 o 12:55 | (upravené 16.1.2013 o 19:37) Karma článku: 6,40 | Prečítané:  645x

Doteraz si pamätám, ako sme večer s rodičmi sedávali v obývačke a hrali žolíka, človeče alebo inú hru. Zďaleka sme neboli jediná rodina, ktorá takto trávila spoločné chvíle, ale aj chvíle s priateľmi. Doba sa však zmenila. Dnes si každý zapneme svoj laptop a večery pri spoločenských hrách sú dávno zabudnuté. Alebo nie?

Bola som milo prekvapená, keď som zistila, že spoločenské hry nie sú len prežitkom minulosti. Dokonca sa dá povedať, že znova prichádzajú do "módy". Šikovnejší majitelia podnikov prišli na to, ako z toho vyťažiť maximum. V Bratislave je množstvo čajovní, kaviarni a dokonca aj barov, v ktorých spoločenské hry nájdete. Sú prehľadne poukladané na policiach a priam sa núkajú, aby ste si ich s priateľmi zahrali. A samozrejme sa aj v podniku zdržali dlhšie.

 

Hry sú zdarma, tak prečo nie? Obyčajné stretnutie pri pivku sa rázom mení na bujarú zábavu pri Človeče, nehnevaj sa!. Všetci sa smejeme na tom, ako sme zeleného vyhodili tesne pred domčekom. Stretnutie sa pre nás stáva nevšedným a nikomu sa nechce isť domov.


hra.pngStretnutia pri spoločenských hrách posunula na ešte vyššiu úroveň akcia iHRYsko. Koná sa cca každé 2 týždne v KC Dunaj. Okrem toho, že vám organizátori dajú na výber z množstva hier, sú vždy ochotní vám aj vysvetliť pravidlá tých, ktoré nepoznáte. Môžete tak skúšať aj nové hry, ku ktorým by ste sa za iných okolností nedostali. Ak vás táto možnosť neláka, stačí si len priniesť vlastnú hru, ktorú dôverne poznáte a baviť sa.

 

S priateľmi na túto akciu chodievame vždy, keď sa dá a stále tam stretávame viac a viac nadšencov. Spoločenské hry teda nie sú mŕtve a ešte dlho nebudú. Ani v tomto pretechnizovanom svete totiž nič nenahradí tú nefalšovanú zábavu, ktorú inde nezažijeme.

 

 

Hrávate spoločenské hry?

Je u vás v meste miesto, kde sa pri tejto príležitosti stretávate?

 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KULTÚRA

Krv na kancelárskom papieri. Slovenské krimiseriály sú mimo

Prečítajte si dôvody, prečo sa na naše krimi nedá pozerať.


Už ste čítali?